Dřevostavby RAMBLER

ZÁKLADY DOMU

Přesnou cenu za založení stavby Vám dokážeme stanovit na základě přesného zaměření stavby geodetem a provedení geologického a radonového průzkumu. V ceně domu „na klíč“ je kalkulováno se založením domu na železobetonové základové desce na relativně rovném pozemku s dobrým přístupem pro stavební techniku.

železobetonová deska

Domy RAMBLER je možné zakládat více způsoby. Kromě založení na železobetonové desce umíme stavbu založit například na betonových patkách nebo na betonových pásech. Dle charakteru pozemku Vám poradíme, který ze způsobů bude pro Vás ten nejvýhodnější.

KONSTRUKCE DOMU

Nosnou konstrukci domů RAMBLER tvoří rámový skelet z masivního smrkového řeziva KVH. Obvodový plášť splňuje parametry nízkoenergetických domů a je navržen jako difúzně otevřený. Jako hlavní izolační materiál je použita minerální vlna. Vnější zdivo domu je zakončeno dřevěnou větranou fasádou ze sibiřského modřínu.

konstrukce domu

Vnitřní příčky v dřevostavbách RAMBLER jsou navrženy jako rámová konstrukce z KVH, oboustranně opláštěná sádrokartonovou deskou o síle 12,5mm od výrobce Knauff.

pricka

Všechny z domů RAMBLER mají v základní ceně do příček vloženou minerální vatu, která zlepšuje jejich akustické vlastnosti. Při správném provedení detailů u podlahy a stropu (dodržení technologických postupů výrobce Knauff) jsou akustické hodnoty těchto příček velmi blízké příčkám zděným. V některých případech i lepší.

STŘECHA DOMU

Obecně lze napsat, že jsou naše domy opatřeny buďto střechou rovnou nebo střechou šikmou (sedlová nebo pultová).Všechny typy střech jsou stejně jako obvodové stěny navrženy do nízkoenergetického standardu.

V případě rovné střechy je jako krytina použita svařovaná PVC fólie položená na spádových klínech.

U střech šikmých je kalkulována plechová krytina CLASSIC 30 od finského výrobce RUUKKI.

Cena za střechu zahrnuje kompletní dodávku včetně dokončení veškerých detailů u napojení na navazující konstrukce domu a také hromosvod a okapový systém DEKRAIN od společnosti DEK Trade.

plocha strecha
sikma strecha

OKNA A EXTERIÉROVÉ DVEŘE

V ceně domu jsou uvažována okna s šesti komorovým plastovým rámem opatřená izolačním trojsklem. Hodnota součinitele prostupu tepla je v případě rámu okna 1,2W/m2K, v případě izolačního trojskla 0,6 W/m2K.

okno

Ze stejného materiálu jako okna jsou dodávány i dveře vchodové (rám i křídlo 3 komory). Ty mají hodnotu součinitele prostupu tepla rovnu 1,2 W/m2K a jsou opatřena dvojitým těsněním.

dvere

Preferujete-li jiné materiály než plast (hliník, různé druhy dřevin), kontaktujte nás s žádostí o kalkulaci na míru.

V rámci osazení oken i dveří jsou dodávány i lakované hliníkové parapety.

INTERIÉROVÉ DVEŘE A ZÁRUBNĚ

V rámci ceny domu „na klíč“ jsou domy RAMBLER dodávány s plnými dveřmi typu KLASIK od výrobce SOLODOR včetně obložkových zárubní s možností zvolit si buďto dekor „bílá“ nebo „dub“. Součástí dodávky je i kování COBRA v provedení „broušená nerez“.

dvere dubdvere bilakovani

PODLAHOVÉ KRYTINY

Standardní cena za dům obsahuje vinylovou podlahu od výrobce VEPO s možností výběru pěti barevných provedení.

podlaha dekorpodlaha dekorpodlaha dekorpodlaha dekorpodlaha dekor

OBKLADY A DLAŽBA

Naše domy mají v základní ceně dlažbu ve všech koupelnách, na WC a technické místnosti (pokud dům má).

Obklady jsou kalkulovány pouze pro koupelnu (od země po strop) a WC (od země do 120cm - výška hrany GEBERITU).

V základní ceně za dům je uvažována dlažba i obklady v hodnotě 300 Kč/m2 bez DPH a jejich doprava a skládání na místo stavby v hodnotě 1500,- bez DPH.

koupelna

SANITÁRNÍ VYBAVENÍ

Součástí standardní dodávky je připojení sanitárního zařízení jako je WC, vana, sprchový kout, vodovodní baterie. Cena nezahrnuje samotné sanitární vybavení ani jeho dopravu. S výběrem samotných zařizovacích předmětů a jejich objednáním a dopravou Vám rádi pomůžeme.

sanita

SCHODIŠTĚ

Vícepodlažní domy jsou standardně vybaveny jednoramenným nebo dvouramenným schodištěm bez podstupnic a se zábradlím ze smrkového dřeva.

schodyschody

ROZVODY VODY A KANALIZACE

Veškeré vodovodní rozvody jsou provedeny PPR potrubím, svařovaným za tepla. Kanalizace je prováděna HT potrubím.

htpvc

Pro umyvadlo a dřez jsou rozvody ukončeny "roháčky". Pro sprchu a vanu je připraven vývod pro montáž baterie s roztečí 150mm. Součástí vodovodu je i dodávka GEBERITu DUOFIX obestavěného SDK předstěnou a jeho celkové zapojení.

geberit

V případě použití podomítkových prvků (například GRÖHE) Vám cenu za vodoinstalaci upravíme na míru dle zvolených produktů.

ELEKTROINSTALACE

Viditelné části elektrorozvodů jsou ve standardní dodávce osazeny zásuvkami a vypínači od společnosti ABB v provedení TANGO (bílá).

vypinaczasuvka

V ceně za elektroinstalaci je připojení na elektroměr, nástěnná rozvodnice v bílé barvě (plast) kompletní zapojení zásuvek, vypínaču, příprava vývodů pro svítidla, dodávka a zapojení ventilátorů a provedení celkové revize a to vše dle tabulky níže.

tabulka

VYTÁPĚNÍ A OHŘEV VODY

Cena za dům zahrnuje dodávku a montáž rozvodů podlahového vytápění Tecto od společnosti Uponor. Ty jsou zality v betonové mazanině pod finální podlahovou krytinou. Součástí podlahového topení jsou i skříňové rozdělovače podlahových okruhů umístěné v technické místnosti.

V ceně domu není tepelné čerpadlo ani elektrický kotel pro ohřev vody. Toto je třeba individuálně dohodnout.

VÝMALBA

Stěny a stropy jsou po vytmelení a broušení SDK konstrukcí napenetrovány a následně vymalovány barvou PRIMALEX Plus. V ceně standardní dodávky je uvažováno se dvěmi vrstvami nátěru.

vymalba

Kontaktujte nás pro více informací!